iPhone, iPad parolamı unuttum nasıl sıfırlarım?

88

iPhone, iPad parolasını 6 kere yanlış girince cihaz kilitlenir. Parolayı kaldırmak için ne yapmak gerekir?

iphone-parola-sıfırlama

İOS işletim sistemine sahip iPhone,iPad ve iPod gibi cihazlarda giriş parolasını 6 kere üst üste yanlış girerseniz cihaz kilitlenir ve etkisizleştirilir. Eğer cihazınızı daha önce iTunes ile yedeklediyseniz tüm verilerinizi kurtararak parolanızı kaldırabilirsiniz. Ancak yedekleme yapmadıysanız bir başka bir cihazda eşzamanlamadıysanız üzülerek söylemek gerekir ki parolayı sıfırlamak için tüm verilerinizi kaybedeceksiniz. Öncelikle cihazınızı yedeklediğinizi ve eşzamanlama yaptığınızı farz ve kabul ederek ilk yönteme geçiyoruz.

İPhone parolasını iTunes ile kaldırma

itunes ile iphone parola sıfırlama

  1. İPhone veya iPad için daha önce başka bir bilgisayarda eşzamanlama yaptıysanız o bilgisayara bağlanın ve iTunes a Giriş yapın.
  2.  iTunes ile eşzamanlama yapıldıktan ve yedeği alındıktan sonra çıkan ekrandan geri yükle seçeneğine tıklayın.
  3.  Geri yükleme işlemi yapılırken karşınıza çıkacak ayarlar ekranında iTunes yedeklemesinden geri yükle seçeneğine tıklayın.
  4.  Karşınıza çıkan seçeneklerden en uygun yedeklemeyi seçerek işlemi tamamlayın. Tabii burada yedeklemeyi seçerken en güncel tarihli olanı seçmenizde fayda var.

İPhone parolasını kurtarma modu ile kaldırma

Son çare olarak düşünmemiz gereken bu yöntemi eğer hiçbir yedekleme ve eşzamanlama yapmadıysak uyguluyoruz. Çünkü bu işlem sonucunda hem parola hem aygıt silinir ve tüm verileriniz kaybolur. Öncelikle cihazınızı bir bilgisayara bağlayın ve iTunes programını açın. Cihazınız bilgisayara bağlı durumdayken cihazı yeniden başlatmaya zorlayın:iPhone X, iPhone 8 ve iPhone  8 Plus telefonlarda kurtarma moduna geçebilmek için önce ses düğmesinin alt tarafına yani ses azaltma düğmesine hızlıca basın ve bırakın. Daha sonra yan taraftaki ana düğmeye basılı tutarak kurtarma modu çıkana kadar bekleyin.iPhone 7 ve iPhone 7 Plus telefonlarda kurtarma moduna geçmek için yandaki ana düğme ve ses azaltma tuşlarına aynı anda basın ve kurtarma modu ekranı çıkana kadar basılı tutmaya devam edin. – iPhone 6s ve daha eski modeller ile iPad ve iPod cihazlarda kurtarma moduna geçebilmek için ana ekran düğmesi ve güç düğmesine aynı anda basın ve kurtarma ekranı gelene kadar basılı tutun. Bundan sonra karşınıza çıkacak ekrandan geri yükle seçeneğine tıklayın ve ardından cihaza sıfır yazılım yüklenmesini bekleyin. Genellikle 15 dakikadan fazla sürmemesi beklenen bu işlem sonrasında cihazınızı yeni almış gibi ayarlarını baştan yapabilirsiniz. Zaten Eğer 15 dakika içerisinde işlem tamamlanamaz ise cihaz kurtarma modundan çıkar ve aynı işlemi tekrarlamanız gerekir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here