iPhone 7’de Neleri Beğenmedik?

13

Çarşamba günü saat 20.00’da başlayan etkinlikte tanıtılan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus, kendilerine eklenen yeni özellikleri kadar çıkarılan detaylar ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Peki ama bu telefonlarda neleri beğenmedik? Neler bizleri hayal kırıklığına uğrattı?

Amerikalı akıllı telefon üreticisi Apple, merakla beklenen yeni amiral gemi modellerini sonunda tanıttı. 7 eylülde gerçekleştirilen organizasyonda tanıtılan iPhone 7, belki çok can alıcı özelliklere kavuşmadı fakat en azından Apple tutkunlarının beklediği bazı şeyler gerçekleşti. Bunların başında suya dayanıklılık, dahili depolama alanındaki gelişmeler, kamera özelliklerindeki gelişmeler geliyor. Ancak her şeyiyle bir telefonun eksiksiz olabileceğini herhalde kimse söyleyemez ve eleştirilecek açıklar daima vardır. Tabii ki telefonun açıklarını kollamıyoruz fakat yine de eksikliklerini, hayal kırıklıklarını söylemeden geçmek yanlış olur.

iPhone 7 kamerası geliştirilmiş, depolama alanı geliştirilmiş, antenleri kenarlara çekilmiş, suya dayanıklı hale getirilmiş ve Apple A10 işlemcisi ile çok daha güçlü hale gelmiş olsa bile takipçileri tarafından belli noktalarda eleştirilere uğruyor. Biz de telefonda beğenmediğimiz şeyleri sizler için bir araya getiriyoruz. İsterseniz sözü daha fazla uzatmadan hayal kırıklığına uğradığımız konulara beraber değinmiş olalım!

1- Kulaklık Girişi: Yeni nesil iPhone modellerinde artık 3.5 mm kulaklık girişi bulunmayacak. Bu durum da belli noktalarda kısıtlamalar yaşayacağımız anlamına geliyor. Misal vermek gerekirse başka herhangi bir kulaklık ile müzik dinlemek artık hayal olacak. Bu ve bunun gibi örnekleri çoğalttığımız zaman aslında bu özelliğin çok ta iyi olmadığını anlayabiliriz.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here