iPhone 7 Suya Ne Kadar Dayanıklı?

4

Amerikalı akıllı telefon üreticisi Apple, dün akşam saatlerinde başlayan etkinlikte iPhone 7, iPhone 7 Plus ve Apple Watch 2 gibi önemli teknoloji ürünlerini tanıtmıştı. Yeni amiral gemi modelinin tanıtımı ile birlikte soru işaretlerini gideren firma, suya dayanıklılık konusunda önemli bir açıklamada bulundu. Detaylar haberimizde!

Amerikalı akıllı telefon üreticisi Apple, yeni amiral gemi modeli olan iPhone 7′yi dün gece görücüye çıkardı. Tasarımsal olarak büyük yenilikleri görmediğimiz bu telefonda özellikler olarak önemli gelişmeler yaşandı. Bunlardan en önemlisi de hiç kuşkusuz Apple tutkunlarının heyecan ile beklediği suya karşı dayanıklılık teknolojisi idi. IP67 sertifikasına sahip olan iPhone 7, bu konuda dayanıklılığını 1 metre derinlikte 30 dakika boyunca kalmasına bağlıyordu. Ancak Apple konu ile ilgili çok net ve bir o kadar da önemli bir açıklamaya yer verdi.

Yapılan açıklamada “Suya, sıçramalara ve toza dayanıklılık kalıcı değildir ve normal kullanıma bağlı yıpranma sonucunda azalabilir.” denildi. Ayrıca Amerikalı şirket buna bağlı olan sorunların garanti kapsamında sayılmayacağını da ifade etti. Yani eğer bir iPhone 7 alırsanız, kesinlikle telefonunuzun su geçirmez olduğunu düşünüp bunu denemeye kalkmayın, zira eğer telefonunuza herhangi bir sıkıntı gelirse Apple bu durumdan kendisini sorumlu görmeyecektir.

Telefonun daha çok sıçramalar, yağmur altında ıslanmalar vb. gibi durumlara karşı dayanıklı olabileceğini ve bunun haricinde herhangi bir denemede sıkıntı çıkarabileceğini buradan bir kez daha sizlere ifade etmiş olalım. Eğer bir telefona 3799 TL gibi bir fiyat verdikten sonra da hala bir deneme yapmak isterseniz, riski baya seviyorsunuz demektir!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here