iPhone 7 Suya Dayanıklılık Testi

5

Amerikalı akıllı telefon üreticisi Apple tarafından 7 eylül günü tanıtılan iPhone 7, birçok yeni özelliği ile takipçilerini büyülese de suya dayanıklı olma özelliği en çok konuşulan yanlarından biri idi. Dünyanın en önemli sörfçülerinden birisi olarak kabul edilen Kai Lenny de bu özelliği sörf yaparken test etti. Detaylar haberimizde!

Günümüzün en popüler akıllı telefonu olarak kabul edilen iPhone 7, Apple’ın suya dayanıklılık özelliğini kazandırdığı ilk amiral gemi modeli olma özelliği taşıyor. Hal böyle olunca yoğun ilgi gören söz konusu cihaz IP67 sertifikasına sahip ve sıçramalara, tere, yağmur sularına dayanıklı olarak piyasaya geliyor. Telefon tanıtımı gerçekleştirildikten sonra türlü testlere ve hatta işkencelere uğrasa da ilk defa bu şekilde bir test onu bekliyor.

Profesyonel sörfçü Kai Lenny iPhone 6S, iPhone 6S Plus, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modelleri ile sörf yapmayı denedi. iPhone 6S ve iPhone 6S Plus ile 10’ar dakikalık sörf yapmayı tercih eden Kai Lenny, bunun 5. dakikasında telefonların kapandığına şahit oluyor.

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ile bu süreyi 30 dakikaya çıkaran ünlü sörfçü, sınırları zorlayan hareketlerle de telefonları denedi. Ancak cihazlar herhangi bir bozulma emaresi göstermedi ve aynı işleyiş ile çalışmaya devam etti. Amerikalı üretici Apple bu konuda kullanıcılarına güvence vermese de telefonların suya ne kadar dayanıklı olduğu bir kez daha kanıtlanmış oldu. İsterseniz sözü daha fazla uzatmayalım ve videoya bir göz atmış olalım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here