iPhone 7 Su Geçirmez Olacak mı?

11

2016 yılının kapıya dayanmasıyla birlikte artık yavaş yavaş yeni iPhone modeli konuşulmaya başlandı. Akıllarda ki ortak soru artık iPhone’da su geçirmezlik seviyesine geçecek mi?

Apple’ın artık bir gelenek haline getirdiği Eylül lansmanları, iPhone 7 ne zaman çıkacak gibi soruları anlamsız hale getiriyor. Çünkü hemen herkes biliyor ki yeni iPhone modeli Eylül ayında çıkacak. Bu yüzden konu Apple olduğunda akıllara başka sorular geliyor, örneğin iPhone 7 özellikleri neler olacak gibi.

best-iphone-7-su-gecirmez

Şu ana kadar yeni telefonla alakalı çok fazla bilgi sahibi olamadık. Konu Apple ise bu durum zaten son derece normal. Ancak bu durum hiç bir bilgiye sahip olmadığımız manasına da gelmiyor. Örneğin gelen en önemli bilgi iPhone 7’nin suya dayanıklı ve belli bir seviyeye kadar su geçirmez bir telefon olacağı yönünde.

Bu konuda kesin konuşamıyoruz çünkü Apple bile bu konuda emin değil. Bunu nereden mi biliyoruz, sızdırılan görseller Amerikan şirketin halen bu konuyu nasıl çözeceği üzerine çalıştığını gösteriyor. Ortada ki en önemli sorun ise kulaklık girişi gibi jack’lardan su girişi nasıl engellenecek. İşte eğer Apple yeni bir teknoloji ile bu durumu kesin olarak engelleyebilirse, yeni telefonun artık beklenen suya dayanıklılık özelliğiyle geleceğini söyleyebiliriz.

:: Siz iPad Pro’da hangi özellikleri görmek istersiniz?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here