iPhone 7 Plus vs Google Pixel XL

5

iPhone 7 Plus vs Google Pixel XL karşılaştırmasıyla karşınızdayız. Aslında Youtube’da XEETECHCARE isimli bir kullanıcı tarafından hazırlanmış bir karşılaştırma videosunu referans vereceğiz.

Google’ın geçtiğimiz günlerde tanıtımını gerçekleştirdiği Pixel XL isimli cihazı mı yoksa iPhone 7 Plus’ı mi satın almalıyız ? Her iki telefonun çıkış fiyatı da 769 dolar olarak belirlenmiş. Tabi cihazların depolama alanları arttıkça fiyatları da yükseliyor. Bu haberde ”Peki hangisini almalıyız? Yani hangi telefon daha iyi ?” sorularının cevabını vermeye çalışacağız.

İlk olarak cihazların ekran boyutlarına bakalım Google Pixel XL 5.5 inçlik Amoled ekranla karşımıza çıkarken iPhone 7’de 5.5 inçlik LED ekran tercih edilmiş. Ayrıca bu cihazda 3D-Touch özelliği olduğunu da belirtelim. Pixel XL’de yer alan çözünürlük 2560 x 1440. Pixel yoğunluğu ise 534 ppi. Apple’ın iPhone 7 Plus’ı ise 1920 x 1080 piksel çözünürlüğe sahip. Cihazın piksel yoğunluğu ise 401 ppi. Ekran konusunda Pixel XL’in açık bir şekilde önde olduğu görülüyor.

iPhone 7 Plus vs Google Pixel XL karşılaştırmasına en çok merak edilen konu iki cihazın hangisinin performans olarak daha üstün olduğu. iPhone 7 Plus, Apple’ın yeni işlemcisi A10 Fusion işlemciyi kullanıyor. Bu işlemciye 3GB RAM destek oluyor. Google Pixel XL’de ise Qualcomm’un en son versiyon işlemcisi Snapdragon 821 işlemci yer alıyor. Bu işlemciye ise 4GB RAM eşlik ediyor. İki cihazın performans rakamları ise iPhone 7 Plus, Geekbench tek çekirdek puanı 3309, çoklu çekirdek puanı 5349, Google Pixel XL, Geekbench tek çekirdek puanı 1648, çoklu çekirdek puanı 4121 şeklinde. Görünen o ki performans açısından 7 Plus daha iyi.

İki cihazın en çok merak edilen taraflarından bir tanesi de kamera. Çünkü Google, Pixel XL’de ki kameranın DXOMARK’tan 89 puan aldığını dile getiriyor. Bu cep telefonları tarafından henüz ulaşılamamış bir rakam. Cihazda 12.3 MP’lik bir ana kamera, 8 MP’lik bir ön kamera yer alıyor. İki kameranın da diyafram aralığı F/2.0 şeklinde. iPhone 7 Plus’ta ise arkadar iki adet kamera yer alıyor. Bu kameralardan biri 12MP biri ise 8MP çözünürlüğe sahip. Kameraların diyafram aralığı 12MP’lik olanın F/1.8, 8MP’lik olanın F/2.0 şeklinde. Ayrıca iPhone 7 Plus’da optik zoom da mevcut. Ön kısımdaki kamera ise 7 MP büyüklüğünde.

İki cihazın daha detaylı incelemesini önümüzdeki günlerde yapacağız ancak şimdilik yukarıdaki videoyu izleyerek bilgi sahibi olabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here