iPhone 7 Plus Portre Modu Nasıl Kullanılır?

100

iPhone 7 Plus’ın birçok özellik bakımından iPhone 6S Plus’dan pek farkı olmayabilir, ancak bu telefonun da kendisine göre bazı önemli özellikleri mevcut, tıpkı Portre Modu gibi.

Sizlerle daha önce paylaştığımız iPhone 7 Plus mı yoksa 1600$’lık Kamera mı, haberinde iPhone 7 Plus kamerasının ne kadar başarılı olduğunu aktarmıştık. Bugün, biraz daha detaylara ineceğiz ve Portrait Mode yani Portre Modu’na göz atacağız.

Evet, iPhone 7 Plus ile iPhone 6S Plus arasında çok fazla fark yok, ancak iPhone 7 Plus’da var olan çift arka kamera ve 2X optik zoom özelliği hiç de yabana atılmayacak yeniliklerden. İşte bu iki yeniliğin birleşiminden ortaya Portre Modu gibi son derece kullanışlı yeni bir özellik çıkıyor.

18

Portre Modu Ayarları Nasıl Yapılır?

Öncelikle şunu belirtelim, Portre Modu ayarı herkese göre farklı olabilir. Siz arka fonun nasıl görünmesini istediğinize karar vereceksiniz ve daha sonra kamera ayarlarından bu isteğinize en çok uyan modu seçeceksiniz. Arka fonun sisli, bulanık, karanlık ta da bulutlu olması gibi birçok seçenek mevcut.

Bu modun her defasında aynı sonucu vermediğini, daha dikkatli ve daha tecrübeli kullanım sonucunda çok daha başarılı performanslar sergilediğini de belirtelim. Tabii akşam ya da ışığın çok fazla olduğu ortamlardaki çekimlerde de yine farklılıklar yaşanabili.

Yine Zoom yaptığınız zaman da bu modu kullanabilmeniz mümkün ancak Zoom’un kendisinden kaynaklanan bir bozulmanın da hesaba katılması gerektiğini hatırlatalım.

1.Görsel Normal Çekim 2. Görsel Portre Modu Çekimidir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here