iPhone 7 Alınır Mı?

12

Akıllı telefon pazarında gün geçtikçe çok önemli gelişmeler yaşanıyor. En büyük rakibi olan Samsung’un Galaxy Note 7 adlı amiral gemi modelini tanıtmasının ardından Apple da iPhone 7 tanıtım etkinliği için hazırlıklarını devam ettiriyor. Peki ama iPhone 7 beklentileri neler? Haberimizin detaylarında!

Çok yakın bir zamana kadar çıkardığı hemen her telefon oldukça popüler olan Amerikalı akıllı telefon üreticisi Apple, son dönemde gelen veriler ile adeta hayal kırıklığına uğramıştı. Çünkü iPhone modellerinin eskisi kadar rağbet görmediği ve internet dünyasında da eskisi kadar konuşulmadığı ortaya çıkmıştı. Bu gelişmeler ışığında bir duraklama devrine giren Apple, iPhone 7 adlı yeni modeli ile herkese gereken yanıtı vermeyi hedefliyor.

Ancak analistlere kalacak olursa iPhone 7 de bir hayal kırıklığı yaratacak. Telefonda ufak değişikliklerin haricinde devrim niteliği taşıyan herhangi bir yeniliğin bulunmayacak olması, çok yüksek bir ihtimalle telefona olan ilginin de sınırlı sayıda kalması anlamı taşıyor.  Önceki modele kıyaslandığı zaman tasarımsal anlamda da bir yenilik taşımayacak olan iPhone 7, satış rakamları ile beklentilerin gerisinde kalacak gibi gözüküyor.

iPhone 6S Almak Daha Mantıklı!

Hem tasarımsal anlamda hem de özellikler anlamında çok büyük değişikliklerin yapılmasını beklemediğimiz iPhone 7 büyük bir ihtimalle yüksek fiyat etiketine sahip olacak. Bu telefon çıktığında da haliyle iPhone 6S fiyatları daha makul fiyatlara gerilemiş olacak. Yani eğer Apple olur da yeni telefonunda çok önemli yenilikleri gerçekleştirmez ise daha makul fiyatlara iPhone 6S almak çok daha mantıklı hale gelecek.

iPhone 6S Özellikleri

Hemen sizlere kısaca iPhone 6S özelliklerini de tanıtmış olalım isterseniz. iPhone 6S 4.7 inç ekran boyutuna sahip ve bünyesinde 1.715 mAh batarya bulunduruyor. Giriş modellerinde 16 GB dahili depolama alanı ile bizleri karşılayan cihaz, ana kamera olarak 12 megapiksel ön kamera olarak ise 5 megapiksellik bir deneyim sunuyor. Ayrıca söz konusu telefon Apple A9 işlemcisinden gücünü alıyor. Tüm bunların haricinde bu modelde 2 GB RAM kullanılmış. Güvenlik konusunda ise parmak izi okuyucu temel fonksiyon olarak ön plana çıkıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here