iPhone 6S Plus-iPhone 7 Plus Karşılaştırması

26

Amerikalı akıllı telefon üreticisi Apple 7 eylül gününde iki yeni amiral gemi modelini tanıttı. Bunlar da herkesin bildiği üzere iPhone 7 ve iPhone 7 Plus. Daha büyük ekranlı cihazları kullanmayı tercih edenler için Plus modeli daha uygun gözükebilir ancak fiyatı oldukça yüksek. Bakalım bu iki dev telefondan hangisini tercih edeceğiz?

Apple geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirilen etkinlikte çok önemli ürünler tanıttı ancak hiç şüphesiz ki bunlardan en ilgi çekeni iPhone 7 Plus. Büyük ekranı ve kasası ile dev bir görünüm sergileyen telefon hem Apple‘ın en gelişmiş telefonu, hem de en pahalı telefonu konumunda bulunuyor. Arkasındaki çift kamera ile hem şık bir görünüm sergileyen hem de teknolojinin sınırlarını zorlayan cihazı iPhone 6S Plus ile kıyaslıyoruz. Eğer büyük ekranlı bir Apple telefonu almayı düşünüyorsanız bu karşılaştırmanın ardından kararınızı daha net bir şekilde verebileceksiniz!

Kamera

İşe ilk olarak en dikkat çeken noktadan başlayalım dedik ve kamera özelliklerine değinmek istedik. Bir önceki model olan iPhone 6S Plus ana kamerada F2.2 diyafram açığı ve 1/3 kamera sensörü teknolojilerine sahip 12 megapiksellik bir kamera deneyimi sunarken ön kamerada ise 5 megapiksel ile günümüz koşullarına uyan bir ön kamerayı kullanıcılarına sunmuştu. Ancak iPhone 7 Plus çıtayı biraz daha yukarı koyuyor ve ana kamerada F1.8 diyafram açığı, 6 element lensli 12 megapiksellik deneyim sunuyor. Ayrıca telefonda ikinci bir arka kameranın olduğunu da belirtmekte fayda var. Ön tarafta ise 7 megapiksel kameranın olduğunu görüyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here