Home İnceleme Akıllı Telefon İnceleme iPhone 11 özellikleri ve fiyat karşılaştırması

iPhone 11 özellikleri ve fiyat karşılaştırması

iPhone 11 ile ilgili ilk izlenimlerimizi, iPhone Xr ile farklarını,iPhone 11 özelliklerini ve muhtemel iPhone 11 fiyat bilgilerini sizlerle paylaştık.

Farklı renk alternatiflerini saymazsak iPhone 11 iphoneXr ile hemen hemen aynı görünüme sahip.

  •  iPhone 11 Türkiye fiyatları henüz açıklanmadı ancak 64 gb iPhone 11’in 9.500-10.000 TL aralığında olacağını tahmin ediyoruz. 128 gb seçeneğinin 500 lira,256 gb seçeneğinin ise 1000 TL civarında üzerine koyacağını değerlendiriyoruz.

 

  • 10 Eylül de lansmanı yapılan üç telefon içinde fiyatına bakarak almaya değer diyebileceğimiz telefon iPhone 11’dir. Siz bakmayın şimdi herkesin burun kıvırdığına; iPhone 11 den önce Xs ve Xs ile birlikte çıkan iPhone Xr tek başına piyasaya sürülseydi eğer bambaşka manşetler görecektik. Mesela: iPhone amiral gemisi Xr, iPhone bombayı patlattı vs vs. Kısacası; iPhone Xr da alınır, iPhone 11 de. Hele iPhone 11 yeni kamera özellikleri ve artırılmış batarya ömrü ile kesin alınır. Fiyatlarında gayet uygun olduğu düşüncesindeyim tabi diğer modeller ve diğer markalarla kıyaslayarak söylüyorum bunu. Pahalı modeller biraz sosyal statü ispat cihazı olarak piyasaya çıkmış bence. Yeni dönemde herkesin iPhone’u olmaya aday telefon bize göre iPhone 11dir. Zaten iPhone 11 almayacaksan iPhone 7 ye kadar inmen lazım çünkü arası boş.

Özellikler

  • 6.1 inç boyutunda ve 828×1792 piksel LED ekran fena değil ama bu fiyatın karşılığı da değil. Bu kadar para veriyorsan bir telefona; OLED ekranı olmalı. Apple OLED ekranı iPhone 11 pro ve iPhone 11 pro Max modellerinde kullanmış.

 

  • iPhone 11 in işlemcisi, diğer iki yeni iPhone modeli ile aynı: Apple A13 Bionic Chip. Geçmiş dönemdeki eski jenerasyon işlemcilerin akranlarıyla rekabetinde ki üstünlüğü göz önünde bulundurulursa A13 bionic chip ile Apple’ın işlemci konusunda liderliği kimseye kaptırmayacağını söyleyebiliriz rahatlıkla.

 

  • iPhone 11’in en önemli avantajlarından birisi uzun pil ömrü olacak. Telefonun kalınlığının bir miktar artmasının tam olarak sebebi de budur.

 

  • iPhone 11 ip68 su geçirmezlik sertifikasına sahip yani 2 metre derinlikte 30 dakika suya dayanabiliyor. Hatırlarsanız iPhone Xr;  ip67 su geçirmezlik özelliğine sahipti.

 

  • iPhone 11’in tüm bu avantajlarının yanında en önemli iddiası kamera konusunda. iPhone 11, geniş f/1.8 diyafram açıklığı ve 12 megapiksellik kamera ile ultra-geniş f/2.4 diyafram açıklığı ve 12 megapiksellik sensöre sahip  arka kameraları ile göz kamaştırıyor. Kameranın gece modu özelliği ise iPhone serisinde ilk defa karşımıza çıkıyor. Gece modu özelliği tıpkı Google, Huawei ve Samsung firmalarının iddialı telefonlarında olduğu gibi düşük ışıkta daha iyi sonuçlar almamızı sağlıyor.

 

  • Ayrıca yeni nesil Smart HDR ve selfie kamerasında yapılan iyileştirmeler dikkat çekiyor.

iPhone 11 ile ilgili olarak ilk bakışta dikkatimizi çeken hususları sizlerle paylaştık, detaylı değerlendirmemiz elbette olacak, izlemeye devam edin…

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here