iCloud Skandalından Canı Yanan Ünlüler!

143

iCloud skandalını hepiniz duymuşsunuzdur… Bu skandal, internet tarihinin gelmiş geçmiş en büyük ifşasına yol açmış ve birçok ünlü ismin müstehcen fotoğraflarının internet dünyasına servis edilmesi ile son bulmuştur.

İlk olarak iCloud kavramı üzerinde durmak gerekmektedir. iCloud; Apple cihazlarında kullanılan ve aslında harika olan bir sistemdir. Bu sistem sayesinde Apple cihazlarınıza güvenli bir şekilde bağlanarak çekilmiş olduğunuz tüm fotoğraf ve videolarınızı saklayabilirsiniz.

Bu böyle bilinirken 2014 yılında kötü amaçlı hacker grupları, tarihin en büyük ifşasına sebebiyet verdi. Aralarında Jennifer Lawrence, Kate Upton ve Kim Kardashian gibi ünlü yıldızların da bulunduğu birçok kişinin özel fotoğrafları basına servis edildi. iCloud‘un ve Amerikalı üretici Apple‘ın karizması fena şekilde çizilirken, sistemin güvenilirliği de büyük tartışma konusu oldu. Son olarak bu dalgayı başlatan hacker, 2 yıl ceza aldı. Peki ama bu skandaldan etkilenen ve fotoğrafları internete servis edilen ünlüler arasında kimler vardı? Şimdi o flaş isimleri bir kez daha hatırlayalım!

Jeniffer Lawrance

Jeniffer Lawrance

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here