Huawei Honor Magic Tam Kıvrımlı Bir Telefon

Uzak Doğu'nun Samsung'u olarak adlandırılan Huawei, oldukça farklı bir tasarıma sahip yeni akıllı telefonu Honor Magic'i resmen tanıttı.

Geçtiğimiz haftalarda yaptığımız haberlerimizde, Huawei Honor Magic'in dün tanıtılma ihtimalinin bir hayli yüksek olduğunu aktarmıştık sizlere. Tahminimizde yanılmadık, telefon Çinli teknoloji devi tarafından resmi olarak dün tanıtıldı.

Huawei Honor Magic'in özelliklerine bakmadan önce kesinlikle bir noktaya değinmemiz gerekiyor. Telefonun ön ve arkasında olmak üzere toplam 8 farklı kenarı var ve bu kenarların tamamı da kıvrımlı ekran teknlojisine sahip. Yani tüm kenarlar kavisli bir şekilde birleşiyor. Bu durum da telefona oldukça "tarz" bir görünüm sunuyor.

Huawei Honor Magic Özellikleri

Telefonun özelliklerine baktığımız zaman, ilk olarak bu telefonda 5 inç QHD Amoled ekranın olduğunu görüyoruz. Telefonun alt kısmında SIM kart giriş yeri, hoparlör ve mikrofon ile şarj portları bulunuyor. 12 MP'lik çift arka kamerasının diyafram açıklıkları f/2.2.

2.3GHz frekans hızına sahip 8 çekirdek Kirin 950 işlemciyi 4GB RAM ile destekleyen Huawei, 64GB dahili depolama alanı ve 2.900mAh bataryaya yer vermiş. Hızlı şarj özelliğine sahip telefonu 20 dakika şarj ettiğiniz zaman telefonun bataryası %70 oranında doluyor.

Huawei Honor Magic Türkiye satış fiyatı hakkında henüz net bir bilgi sahibi değiliz, ancak telefonun dünya genelindeki fiyatı 533$ olarak açıklandı. Bu fiyatı doğrudan Türkiye fiyatı olarak kabul etmeyin hata yaparsınız, nitekim Türkiye'de ki vergilerinde en az %20 oranında fiyat arttıracağını unutmayın.

Sayfa: 1 2 3 4 5 6 7