HTC One M10'un Tanıtım Tarihi Kesinleşti

2016 yılına girilmesiyle birlikte telefon devlerinin amiral gemilerinin tanıtım tarihleri de açıklanmaya başladı. Tanıtım tarihi açıklanan amiral gemilerinden bir tanesi de HTC One M10.

21 Şubat tarihinde Mobil Dünya Kongre’sinde bir çok amiral gemi tanıtılacak. MWC 2016'da tanıtılacağı kesinleşen telefonlar arasında Samsung Galaxy S7,Samsung Galaxy S7 Edge, LG G5 ve Xiaomi Mi 5 gibi akıllı telefonlar bulunmakta. Tayvanlı firma HTC'de kendi amiral gemisi HTC One M10'un tanıtım tarihini açıkladı. Ancak gözüken o ki Tayvanlı firma amiral gemisinin diğer amiral gemileri arasında kaybolup gitmesini istemiyor. Bu nedenle tanıtım tarihi olarak 11 Nisan 2016'yı belirledi. HTC'nin bu tarihi seçmesinin ana sebebi tanıtım zamanında tek başına piyasalarda yankılanmak istemesi.

Cihazın tanıtımı yapılmadan ana özellikleri hakkında bir kaç bilgi piyasaya sızdırıldı. Qualcomm Snapdragon 820 işlemci, 4 GB RAM, 32 GB depolama alanına sahip olacak cihaz tasarım anlamında önceki versiyonlarına göre değişikliğe gitmiş bulunmakta.  Örneğin ön yüzün altına kare şeklinde bir buton yer alacak. 3000 mAh’lik pil ve Android 6.0 Marshmallow işletim sistemi ile gelecek olan HTC One M10'da 5.2 inçlik Quad HD çözünürlüğe sahip bir ekran yer alacak. Cihazın ana kamerasının 12 Ultrapiksel olacağı iddia edilse de net ayrıntılar için 11 Nisan 2016 tarihini beklememiz gerekmekte. HTC  içinde bulunduğu krizi atlatmak için bir çok çalışanının işine son vermiş, One A9 gibi farklı bir cihazı piyasaya sürmüş ve kendine özgü bir fiyat politikası izlemişti.