HTC 10-Samsung Galaxy S7 Karşılaştırması

15

Tayvanlı firma HTC bugün yeni amiral gemisi HTC 10’un tanıtımını gerçekleştirdi. Bizde HTC 10 ile Samsung Galaxy S7’yi karşılaştırmaya karar verdik. İşte HTC 10-Samsung Galaxy S7 Karşılaştırması.

Teknik Özellikler

HTC 10’da 2.2 GHz hızında çalışan Snapdragon820 işlemci kullanılıyor. Bu işlemciye Adreno 530 grafik birimi eşlik ediyor. Cihazda 4 GB LPDDR4 RAM kullanılıyor. HTC 10 32GB depolama alanına sahip ve bu alan 200 GB daha arttırılabiliyor.

Samsung Galaxy S7’nin teknik özelliklerine baktığımızda ise cihazda işlemci olarak kendi ürettiği Exynos 8890 Octa işlemciyi kullanıyor. Cihazın Snapdragon 820 işlemcili versiyonu da bulunmakta ancak bu versiyon ülkemizde satışa sunulmuş değil. Cihazda grafik işlemcisi olarak Mali-T880 MP12 kullanılıyor. RAM konusunda S7 ile HTC 10 aynı özelliğe sahip. 4GB LPDDR4. Performans olarak Snapdragon 820’nin yapılan testlerde Exynos 8890’dan daha üstün olduğu görülüyor. Bu sebeple performans olarak HTC 10 bir adım önde diyebiliriz.

HTC 10_1

Kamera

Samsung’un Galaxy S7’si düşük ışıkta keskin fotoğraflar çekebiliyor. TV reklamlarında da bu özelliği ön plana çıkarılmış durumda. Cihazın kamera yapısına baktığımızda cihazda F1.7 diyafram aralığına sahip 12MP büyüklüğünde bir kamera bulunuyor. Bu kamera ile 4K video kaydı yapabilir, son derece keskin fotoğraflar çekebilirsiniz. Cihazın ön kısmında ise 5MP çözünürlüğünde bir kamera bulunuyor.

HTC 10’da ise Ultrapixel 2 diye adlandırılan 12 Megapiksel çözünürlüğünde bir kamera yer alıyor. Bu kamera OIS desteği, RAW formatında fotoğraf çekebilme imkanı ve 4K video kaydı yapabilme özelliğini bünyesinde taşıyor. Cihazın ön kamerası dünyada bir ilk olma özelliğine sahip. Ön kamerada ilk defa bir telefonda OIS teknolojisi kullanılmış. OIS, optik imaj sabitleyici olarak adlandırılan bir teknoloji. Bunu ana kameralarda zaten görüyorduk ancak ilk defa ön kamerada bu teknoloji kullanılmış.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here