Hangi Telefonu Almalıyım? (2017)

Hangi telefonu almalıyım? Evet akıllı telefon ve teknoloji meraklılarının sıklıkla dile getirdiği bu soruya 2017 yılında da elimden geldiği, dilimin döndüğünce cevap vermeye devam ediyorum.

Yeni bir akıllı telefon alma fikri ilk başta oldukça heyecan verici bir duygudur. Ne zamanki araştırmaya başlarsınız, o zaman aslında onlarca farklı model olduğunu, bir model hakkında bir kişinin öve öve bitiremediği yorumları varken aynı telefon hakkında bir başka kişinin yerden yere vuran ifadeler kullandığını gördüğünüz zaman işinizin aslında hiç de kolay olmadığını görürsünüz.

Hele bir de "ona o kadar para vereceğime 200 lira fazla verir şunu alırım" yorumuna bir başlarsanız, bir bakmışsınız 1.500-TL ile başladığınız araştırmanızda 3.500-4.000-TL'leri gözden çıkarır duruma gelmişsiniz. Peki ne yapacaksınız? Tabii ki araştıracak, danışacak ve soracaksınız. Hangi Telefonu Almalıyım 2016 konumuzda 70'i geçik soruya elimden geldiğince yanıt vermeye çalıştım. 2017 yılında da elimden geldiğince sorularına yanıt vermeye devam edeceğim.

Sizden istediğim 2 şey var. Birincisi nasıl bir telefon aradığınızı, sizin için neyin önemli olduğunu ve bütçenizin ne kadar olduğunu açıkça yazmanız, ikincisi de telefonu aldıktan sonra bizi unutmamanız. Yani lütfen telefonu alıp 1 hafta kullandıktan sonra tecrübelerinizi gelin yine paylaşın ve biz de o tecrübelerinizi yazımızın içine yerleştirerek diğer telefon alacak arkadaşlara azami seviyede yardımcı olalım.

Bu sene sizler için hazırladığım karşılaştırmaları da buradan paylaşacağım ki bir nevi kısayol olarak sizi ilgilendiren modellerin karşılaştırmalarına hızlıca ulaşabilin. O halde ben hazırım ve sorularınızı bekliyorum 🙂

Telefon Karşılaştırma

2016 Yılında Çıkan En İyi Akıllı Telefonlar

iPhone 7 Plus HTC U Ultra Karşılaştırması

LG G6 Sony Xperia XZ Premium Karşılaştırması

iPhone 7 Plus Galaxy S8 Plus Karşılaştırması

Telefon İncelemeleri

Xiaomi Mi 5 İncelemesi

Kullanıcı Yorumları

Sony Xperia XZ

Ziyaretçimiz İlyas Bey: "Fatih bey merhaba öncelikle lg ile ilgili sorunumu hallettim. Hepsi burada bana para iadesi yaptı. Yaklaşık bir aydır Sony Xperia XZ kullanıyorum. Herhangi bir sorun yaşamadım, öyle ne ısınma nede kapanma olmadı. Genel hatları ile telefon güzel. Keşke demediğim ama çevremdekilerin keşke dediği husus ekranda ki gereksiz kalan boş alan oldu. Ben alıştım. Tek bir sıkıntım var kamerada istediğim performansı alamıyorum kamera güzel ama ne bileyim Xperia Z2 kullandığım zamanki kamera daha iyiydi gibi geldi bana. Hele gece normal pikselli kameradan hiçbir farkı yok. Önerdiğiniz bir ayar yada kamera programı var mı. Ayrıca sizi ve sitenizi bulduğum ve tanıdığıma inanın çok mutlu oldum. İlginiz anlayışınız nezaketiniz için defalarca binlerce defa teşekkür ederim…"

Not 1: 27.04.2017--03.05.2017 tarihleri arasında yıllık izinde olduğumdan dolayı gelen soruları yanıtlayamadım. Soru soran arkadaşların kusura bakmamalarını rica ediyorum, tüm birikmiş soruları bugün cevaplayacağım.

Bu yazı şu tarihte düzeltildi Eylül 27, 2019 3:25 pm

Yorum Bırak