Google Pixel ve Pixel XL Ses Sorunu!

6

Google geçtiğimiz zamanlarda yeni amiral gemi modeli Google Pixel ve Pixel XL ile karşımıza gelmişti. Söz konusu cihazların kamera ve işlemci boyutundaki performansları her ne kadar beğenilse de ortaya çıkan ses sorunu moralleri bozdu!

Binlerce lira saçarak aldığımız akıllı telefonlar aslında bizlere sorun açmamalı ancak Galaxy Note 7 ile başlayan bu furya maalesef hala devam ediyor. Yine Türk parası ile binlerce TL değerindeki Google Pixel ve Pixel XL akıllı telefonlarda ortaya çıkan bir problem herkesin kafasını karıştırdı. Bu kez problem ne bataryada ne de işlemcide. Sorunun bir ses sorunu olduğunun altını çizelim.

Şu ana kadar Google Pixel ya da Pixel XL akıllı telefonlarının patlamasına şahit olmasak da ses konusunda kullanıcılarını hiç de tatmin edemediğini görüyoruz. Bahsi geçen telefonların seslerini sonuna kadar açan kullanıcılar; cihazların seslerinin çok kısık çıktığını veya çıkmadığını görüyorlar. Dolayısıyla bu durum da onların haklı olarak morallerini alt üst ediyor.

Google Pixel

Şu ana kadar birçok Pixel kullanıcısının bu şikayetleri hasebiyle telefonlarını değiştirdiğini biliyoruz. Hatta ve hatta bir kullanıcı iddiasına göre cihazını tam 4 defa değiştirmiş ancak hiçbir sonuç alamamış. Google her ne kadar konu ile ilgili bir açıklama yapmaktan kaçınsa da aslında sorunu kabul ediyor ve en kısa zaman içerisinde bununla ilgilenmeyi hedefliyor.

Yani kısa bir süre sonra Google‘ın bu konuda hakkında bir açıklama yapmasını umut ediyoruz. Ses konusunda yaşanan bu problemlerin temel nedeni olarak ise söz konusu telefonlardaki donanımsal sorunlar gösteriliyor. Eğer konuyu yakından takip ediyorsanız; yeni bilgiler geldikçe haberdar edeceğimizi söylemiş olalım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here