Google Allo 10 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

5

Popüler mesajlaşma uygulamalarının başında gelen Google Allo; sonunda 10 milyon indirilme sayısına ulaştı. (Google Play üzerinden) Peki ama bu bir mesajlaşma uygulaması için yeterli gelir mi?

Günümüzde sizlere bir düzine mesajlaşma uygulaması sayabiliriz ve WhatsApp, Facebook Messenger, Kik, Snapchat, Telegram, GroupMe bunların başında gelmektedir. Bu uygulamalar eski mesajlaşma sistemlerinden çok daha fazla özellikler ve işlevsellikler barındırmaktadır. Dolayısıyla seçim yapmak istersek alternatiflerimiz oldukça bol. Son olarak bunların arasına katılan Google Allo da artık düşünebileceğiniz bir uygulama.

Google, Google Allo ile beraber bu alandaki rekabeti çok daha yüksek boyutlara çekti. Yaptığı yatırımların karşılığını yavaş yavaş almaya başlayan söz konusu şirket; sonunda 10 milyon barajına da gelmeyi başardı. Ancak bunun yine de çok yeterli ve başarılı bir rakam olduğunu söylemek doğru olmaz.

10 milyon indirilmenin sağlam bir geri dönüş noktası olduğuna hiç şüphe yoktur, ancak Allo‘nun bu kadar zaman dilimi içerisinde nihayet 10 milyona ulaşmış olması biraz endişe verici. Zira bahsi geçen uygulama ilk beş gün içerisinde zaten 5 milyonluk bir indirme sayısına ulaşmıştı.

Aslında Allo gerçekten de mükemmel bir uygulama ancak Google‘ın bu yarışa girmekte biraz geciktiğini söylemek yanlış olmayacaktır. Zira uygulamayı indirenlerin yaklaşık olarak %43’lük kısmı, deneme amaçlı indirdiğini söylüyor. Bakalım ilerleyen zamanlarda da WhatsApp tahtında kalabilecek mi? Yoksa Allo yarışta dahil mi olacak? Hep birlikte göreceğiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here