Galaxy S8 Bataryası İçin Önemli Gelişme!

Galaxy Note 7 ile büyük bir hayal kırıklığı yaratan Samsung artık geleceğe bakıyor. Bu telefonda yaşadığı skandalları artık bir kenara bırakarak izlerini yavaş yavaş silen dev teknoloji şirketi, Galaxy S8 adlı yeni telefonuna yoğunlaşmış durumda. Detaylar haberimizde!

Teknoloji dünyasının en önemli firmalarından birisi konumunda bulunan Samsung son dönemlerde zor günlerden geçiyordu. Galaxy Note 7 ile başı fazlasıyla derde giren söz konusu firma bu telefondan dolayı büyük itibar kaybı yaşasa da bunu telafi edeceğine inanıyor. Maddi anlamda da yüksek bedeller kaybeden Samsung, aynı hataları yeni modellerinde de tekrar etmek istemiyor. Hatta ve hatta bunun için şimdiden adımlar atılmaya başlandı. Konuşulanlara göre firma yetkilileri ezeli rakipleri ile gizliden gizliye bir anlaşma imzaladı.

Galaxy S8 adını taşıyacak yeni amiral gemi modelinde de batarya problemi yaşamak istemeyen Güney Koreli üretici işini garantiye almak derdinde. Bunun için yine bir başka Güney Kore tabanlı şirket olan LG ile el sıkışılmış bile! Anlaşmanın detayları henüz bilinmese de yeni Galaxy S8 bataryasını LG üretecek diyebiliriz. Galaxy Note 7'leri toplattıktan sonra güvenli olarak sunulan modellerin de patlaması şirketi böyle bir karar almasına zorlamış olabilir. Bakalım Galaxy ailesi pil konusunda yaşadığı sıkıntıları yeni nesillerinde atlatabilecek mi? Bunu görebilmemiz için uzun bir zaman beklememiz gerecek.

Galaxy Note 7 ile yaşanan skandalların ardından siz de Samsung'a karşı bir güven kaybı yaşadınız mı?