Galaxy S7 ve LG G5 Karşılaştırması

19

Dün Barcelona’da düzenlenen MWC 2016 etkinliğinde birbirinden değerli iki telefonun tanıtıldığına şahit olduk. Güney Koreli akıllı telefon üreticileri Samsung ve LG, yeni amiral gemilerini bir bir tanıttı. İsterseniz bu telefonların birbirinden fazlalarını, eksiklerini değerlendirip karşılaştırmamıza yavaştan başlayalım.

21 Şubat 2016 tarihinde tanıtılan LG G5 ve Samsung Galaxy S7 adlı telefonları karşılaştırıyoruz… Bir yanda tasarım anlamında tamamen değişen ve yeni bir işlemci ile teknoloji tutkunlarını heyecanlandıran LG G5, diğer yanda kendi işlemcisini üreten ve şık kasasını devam ettiren Galaxy S7 modeli. İki telefonun da oldukça şık ve kaliteli olduğu her ne kadar belli olsa da acaba hangisi daha iyi sorusunu sormaktan da kendimizi alamıyoruz. Paramızı daha doğru harcamak ve hangi cihaza yatırım yapmak noktasında soru işaretleriniz var ise, bu haberi dikkatle okumalısınız. Sözü daha fazla uzatmadan bir telefonun en temel özelliklerinden olan işlemci ile başlayalım.

LG G5 foto

İşlemci

LG yeni amiral gemisinde, daha önce çıkardığı üst düzey cihazlarda olduğu gibi Qualcomm‘dan vazgeçmiyor. Dolayısıyla LG G5 Snapdragon 820 gibi oldukça güçlü bir işlemci ile karşımızda. Rakibi Samsung Galaxy S7 ise kendi işlemcisi olan Exynos 8890 ile bütün telefonlara meydan okuyor. Bu noktada Galaxy S7 bir adım önde diyebiliriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here