Galaxy S7 Kamera Özellikleri Belli Oldu

5

Samsung Galaxy S7’nin kamera özellikleri hakkında ilk bilgiler gelmeye başladı. Bu yıl içerisinde çıkardığı Note 5, S6 ve S6 Edge ile iyi bir ivme yakalayan firma bu çıkışı S7 ile de sürdürmeye kararlı gözüküyor. İşte S7’nin kamerası hakkında gelen ilk bilgiler…

Daha önce Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S7 hakkında 3D Touch benzeri bir teknoloji ile geleceği bilgisi sızdırılmıştı. Hal böyle olunca cihaz hakkında ki beklentiler de artmış durumda. Gelen bilgilere göre Samsung’da Galaxy S7’nin kamerası için Sony ile temasa geçmiş durumda. Cihazda profesyonel bir kamera bulunması için elinden geleni yapan firma Galaxy S7’de 20 Megapiksellik bir kameraya yer verecek.

galaxy-s7-kamera-

Samsung’un S7’de JPEG yerine RAW formatını kullanacak olması firmanın profesyonellik konusunda ne kadar kararlı olduğunu da gösteriyor. RAW formatı aslında çekilen fotoğrafların sıkıştırılıp JPEG formatına dönüştürülmeden önceki hali. Yani RAW formatında sıkıştırma çok az olduğu için fotoğraflar çok daha canlı ve kaliteli gözükecek. Zaten günümüzde profesyonel fotoğrafçılar da fotoğraflarını düzenlerken RAW formatı üzerinde çalışıyorlar. Sonuç olarak Samsung’un S7 modelinde bir hayli iddialı bir kamera yer alacağını söyleyebiliriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here