Galaxy Note 7’ler Niye Patlıyor ? İşte Cevabı…

3

Samsung’un yeni amiral gemisi Note 7 piyasaya sürüldükten kısa bir süre sonra oluşan batarya problemi nedeniyle geri çağrılmıştı. Problemin neden kaynaklandığı konusunda Samsung’dan bir açıklama geldi.

Son olarak Avustralya’da yaşanan bir patlama ile gündeme gelen Samsung’un Note serisindeki son üyesi Galaxy Note 7, otel odasında küçük çaplı bir yangın çıkmasına neden olmuştu. Kullanıcılardan cihazla ilgili yoğun şikayet gelince firma telefonları geri çağırmıştı. Bu güne kadar patlamanın nedeniyle ilgili her hangi bir açıklama yapmayan Samsung konuya ilişkin bir açıklamada bulundu. Yapılan açıklama şu şekilde:

”Samsung en kaliteli ürünleri üretmekte son derece kararlıdır. Bu çerçevede yaşanan her olayı rapor almakta ve buna karşı önlem almaktadır. Son zamanlarda Samsung Galaxy Note 7’lerle ilgili gelen bildirimler sonucunda cihazlardaki pil kısmıyla ilgili detaylı araştırmalar yapılmıştır. 1 Eylül 2016’ya kadar 35 Note 7’de görülen batarya sorununun piyasada hangi cihazlarda olduğu konusunda derin araştırma yapılmaktadır. Problemin kaynağının bataryadaki anot ve katotun temasa geçmesi olduğu belirlenmiştir.”

Son olarak şu ana kadar problem nedeniyle 17’si Kore, 17’si ABD ve 1’i Tayvan‘da olmak üzere toplamda 35 Galaxy Note 7 modeli zarar gördü. Ayrıca Samsung bu yaşananın çok nadir görülen bir üretim hatası olduğunun da altını çizdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here