Galaxy Note 8 Batarya Sorunu : Kabus gerimi döndü?

24

Samsung, Galaxy Note 8 de batarya problemleri yaşandığını kabul etti. Ancak bunun genele yayılmadan çok az telefonda yaşandığını belirtti. Yani Galaxy Note 7 de yaşanan kabusun tekrarı söz konusu değil.

Galaxy Note 8 batarya sorunu yaşıyor.Pil bitince telefon açılmıyor.

Son birkaç gündür,  dünyaca ünlü teknoloji haber sitelerinde yer alan haberlere göre; Samsung firması, Galaxy Note 8 telefonunda batarya şikayetleri ile karşı karşıya. Bazı Note 8 kullanıcıları telefon bataryalarının tamamen bitmesi durumunda telefonlarının açılmadığını belirterek şikayette bulundular.Samsung konuya derhal el attı ve sorunu kabul etti, ancak çok az sayıda telefonla aynı problemin yaşandığını, genele yayılan bir sorun olmadığını kaydetti.

Samsung’un Galaxy Note 8’i son çeyrekte piyasaya sürdüğü ve özellikle noel arefesinde milyonIarca satış yaptığı göz önünde bulundurulursa, Aralık sonuna doğru ortaya çıkan bu şikayetlerin gerçekten çok küçük rakamlarla ifade edilebileceği hususunda Samsung firması ile hemfikiriz.

Samsung firması:”Samsung, gelen tüm şikayetleri ciddiye almaktadır. Çok az sayıda kullanıcıdan batarya ile ilgili şikayetler aldık. Maalesef şimdilik bir açıklama getiremiyoruz konuya dair.” Şeklinde bir açıklama yaptı.(Alman PCWelt internet sitesi)

Galaxy Note 8 Batarya sorununa neyin yol açtığı, nasıl çözüleceği tam bir muamma. Yani en azından patlayan, yanan telefonlar yok. Samsung eski modellerde yaşadığı batarya sorunlarından dersler çıkarttığını, batarya kalite ve dizaynı konularında ciddi tedbirler aldıklarını vurguluyor.

Samsung, yaşanan bu Note 8 batarya sorununu mutlaka yakın zamanda çözecektir. Eğer Samsung Galaxy Note 8 kullanıcısı iseniz telefonunuzun bir yedeğini almayı unutmayın. Ayrıca, kendi telefonunuzun aynı sorunu yaşayıp yaşamayacağını ancak batarya tamamen biterse anlayabilirsiniz. Bu nedenle işler tamamen açıkIığa kavuşana kadar; yani Samsung daha net bir açıklama ve çözüm getirene kadar telefon bataryası tamamen boşalmadan şarj etmeye dikkat etmelisiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here