Galaxy Note 7 Satışları Durduruldu!

2

Rakipleri yeni amiral gemi modellerimi tanıtırken Güney Koreli üretici Samsung’da büyük bir şok yaşanıyor. Büyük umutlar beslenen Galaxy Note 7’de yaşanan batarya skandalının ardından düğmeye basan yetkililer sorunu halletmenin yollarını arıyor. Detaylar haberimizde!

Güney Koreli akıllı telefon üreticisi Samsung tarafından piyasaya sürülen Galaxy Note 7, kırdığı ön sipariş rekorları ile gündemden düşmüyordu. Öyle ki fazla istekten dolayı Hollanda ve Malezya gibi ülkelerde çıkışı ertelenen telefonun başı şu günlerde batarya problemi ile dertte. Telefonların bataryasının patlaması sonrası harekete geçen Samsung Türkiye kısa bir açıklama yaptı ve bu açıklamada önemli bilgilere de yer verdi.

Samsung Türkiye konu ile ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Dünya çapında pilden kaynaklanan çok az sayıda vaka yaşanmasına ve ülkemizde bilgimiz dahilinde herhangi bir vaka yaşanmamış olmasına rağmen, kullanıcı güvenliğini en ön planda tuttuğumuz için Galaxy Note 7 ürününü gönüllü olarak yenisi ile değiştirme kararı alınmıştır.” Asıl haber ise bu açıklamanın devamında geldi ve Samsung Türkiye adeta bombayı patlattı: “Galaxy Note 7‘lerde pilden kaynaklanan bir sıkıntı olduğu tespit edilmiştir. 1 Eylül 2016 itibariyle dünya çapında Galaxy Note 7‘lerde pilden kaynaklanan vaka sayısı çok düşüktür. Piyasada bu durumdan etkilenmiş olabilecek pilleri tespit etmek adına tedarikçilerimizle beraber titiz bir inceleme gerçekleştiriyoruz.”

“Dünyada milyonlarca adet satılmış olan Galaxy Note 7‘ler içerisinde sadece 35 adet vaka bildirilmiştir. Belirtmek isteriz ki, ürünlerimiz yürürlükteki tüm mevzuata uygun olarak ithal edilerek satışa sunulmuştur ve ülkemizde şu ana kadar bilgimiz dahilinde hiçbir vaka yaşanmamıştır. Kullanıcılarımızın güvenliği bizim için birincil derecede önemlidir. Bu nedenle Samsung Electronics Türkiye olarak BTK (Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu) ile yapılan görüşmeleri de dikkate alarak ülkemizde Galaxy Note 7 satışlarının geçici olarak durdurulması kararı alınmıştır.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here