Galaxy Note 7 Modelleri Devre Dışı Bırakılacak

0
0

Güney Koreli akıllı telefon üreticisi Samsung, geçtiğimiz yaz döneminden bu yana büyük itibar kaybı yaşadı ve bu itibar kaybının sebebi; hepinizin bildiği gibi Galaxy Note 7. Büyük ümitler ile piyasaya sürülen telefonlar şirketin başına adeta bela oldu. Detaylar haberimizde!

Galaxy Note 7 belki de akıllı telefon dünyasının gördüğü en büyük skandal. Çıkışını gerçekleştirdiği dönemlerde dünyanın en iyi akıllı telefonu olarak gösterilen Galaxy Note 7; her ne kadar üstün özellikler ile gelse de başarılı olamadı. Bataryasında bulundurduğu bazı problemler hasebiyle farklı ülke ve bölgelerde sürekli olarak patlayan telefonlar, hemen hemen bütün insanların saygısını kazanmış teknoloji devi Samsung‘u da hayal kırıklığına uğrattı. Sonraki dönemlerde telefonun yenilenmiş versiyonlarını piyasaya süren Güney Koreli üretici, sorunun devam ettiğini anlayınca cihazları piyasadan toplatma kararı aldı.

Tabii ki bu öyle hemen olacak bir iş değildi. Fazlasıyla radikal olan bu kararın alınması, uygulanması kadar da kolay olmayacaktı. Bütün kullanıcılarına çağrıda bulunan Samsung, Galaxy Note 7 modelini kullanan kişilerin bir an önce telefonları gerekli bayiilere bırakması gerektiğini ifade etti. Bunun karşılığında ise para iade edilecek veya farklı Samsung modelleri (Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge) kullanıcılara takdim edilecekti. Ancak bu çağrıya kulak verenler olduğu gibi umursamaz tavır takınanlar da oldu. Bu çağrıyı umursamayan kişiler ısrarla telefonlarını kullanmaya devam ettiler.

Samsung işin sadece çağrı ile olmayacağını anlayınca bu kez yaptırımlar uygulama yoluna gitti. Operatörler ile anlaşma yoluna giderek telefonlara desteğin çekilmesini istedi. Ayrıca yine şirketin isteği ile Galaxy Note 7 sahipleri uçaklara binemez duruma geldi. Belirli yollar ile kullanımı kısıtlamayı hedefleyen firmanın şimdi de başka bir planı var. Anlayacağınız Samsung artık bu beladan kurtulmak istiyor. Hem de tamamen!

İddialara göre Galaxy Note 7 için kısa bir zaman dilimi içerisinde yeni bir güncelleme yayınlanacak ve bu güncelleme neticesinde cihazlar artık tamamen çalışmaz/kullanılamaz hale gelecek. Ancak kafalarda bazı soru işaretleri var. Bunlardan en önemlisi ise opsiyonel bir güncelleme olduğu taktirde kullanıcıların bunu indirmemesi ve cihazı böylelikle kullanmaya devam etmesi. Bakalım cihazlar nasıl devre dışı bırakılacak? Hep beraber göreceğiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here