Galaxy Note 7 mi iPhone 7 mi Alınır?

12

Henüz iPhone 7 çıkışını gerçekleştirmese de Galaxy Note 7 ile karşılaştırılmaya başlandı bile. Bunu Apple-Samsıng rekabeti olarak görenler de var, iki donanımlı amiral gemi modelinin karşılaştırması olarak gören de. Bu cihazlardan iPhone 7’nin tanıtımı gerçekleşir gerçekleşmez karşılaştırmasını sitemizden hemen takip edebileceksiniz.

Ancak bir karşılaştırma yapmadan önce şimdiden merak edilen bazı noktaları kıyas etmek ve sizlere daha doğru bilgiler vermek istedik. Malum, Samsung Galaxy Note 7 ile zaten bir eşik atladı ve özellikler bakımından gerçekten de inanılmaz işlere imza attı. Hem tasarımsal anlamda oldukça şık, hem de oldukça donanımlı bir model ile piyasaya güçlü bir telefon sokan Samsung‘da şimdilik keyifler yerinde. Ama şimdilik!

Çünkü henüz en büyük rakipleri Amerikalı akıllı telefon üreticisi Apple iPhone 7 modelini piyasaya sürmedi. Teknolojik yenilik yapmak konusunda rakiplerine oranla biraz daha uyuşuk davranan söz konusu şirket bu kez aynı hataya düşmeyecek. Biri büyük ve diğeri de ona oranla daha küçük kasa ve ekranlı iki iPhone modeli ile takipçilerinin karşısına geçecek olan Apple, önemli değişiklikler ile satış rakamlarında başarılı sonuçlar elde etmek istiyor. Şimdi isterseniz belli noktalarda yavaş yavaş bu iki cihazı mercek altına alalım.

1- Tasarım: Tasarım noktasında her iki telefon da fazlasıyla iyi. Bu konu hakkında şu marka daha iyidir gibi saçma bir değerlendirme yapılamaz, zira bu sizin kişisel zevkinize kalmış bir durum. Ancak iPhone 7 için şunu söyleyebiliriz ki bu telefonun tasarımı iPhone 6‘dan çok da farklı olmayacak. Kavisli ekran seven kişiler ise tabii ki Galaxy Note 7‘yi tercih etmek isteyebilirler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here