Facebook Hesabı Nasıl Silinir

38

Şüphe yok ki günümüzün en popüler sosyal medya aracı olma özelliğine sahip Facebook 2004 yılında Mark Zuckerberg tarafından kurulan başka insanlarla iletişime geçmeyi ve bilgi alışverişi yapmayı amaçlayan sosyal paylaşım sitesidir. Aynı zamanda çok sayıda ilişkinin bitmesine, eşlerin boşanmasına, arkadaşların küsmesine yol açmakta olan Facebook’u kapatmanın bir yolu var mı ? Facebook hasabı nasıl silinir ? Bugün bu konuya bir açıklık getireceğiz.

Öncelikle hesabı silmek istiyorsanız kendi hesabınızla giriş yapmanız gerekmekte. Sağlıklı olarak hesabınıza girdikten sonra hesabınızı kapatmak istediğinizden emin olmanız gerekmekte. Çünkü hesabınızı bir kez silerseniz bir daha geri almanız mümkün değil. Bu nedenle sonra bir gün açarım diyorsanız hesabınızı dondurmanızı öneririz. Bunu Ayarlar > Güvenlik > Hesabı Dondur seçeneklerini takip ederek yapabilirsiniz.

Facebook Hesabı Silme (Kesin Çözüm)

Eğer silmeye karar verdiyseniz. İlk olarak yapmanız gereken Yardım seçeneğine tıklamak. Yardım seçeneğine tıkladığınızda karşınıza bir arama bölümü çıkacak. Bu bölüme ”Hesabımı nasıl kalıcı olarak silerim” yazarak ilgili konu başlığını bulacaksınız. İlgili başlığa tıkladığınızda ikinci paragrafta ”Hesabınızın kurtarma seçeneği olmadan kalıcı olarak silinmesini istiyorsanız, hesabınıza giriş yaptıktan sonra bize bildirin.” cümlesini göreceksiniz. Bize bildirin kelime grubu içerisinde bir link gizlendiği için bu kelimenin üzerine tıklayarak hesabı silmenize imkan sağlayan sayfaya ulaşacaksınız. Hesabı sil seçeneğine tıkladığınızda tekrar şifrenizi girmeniz ve ilgili soruyu cevaplamanız gerekmekte. Bu işlemi de yaptığınızda Facebook hesabınız 2 hafta içerisinde otomatik olarak silinecektir. Facebook hesabı nasıl silinir , dilerseniz bunu resimlerle adım adım bir kez daha anlatalım.

Facebook Hesabı Nasıl Silinir 1. Adım

5 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here