En Uygun Fiyatlı 4K Televizyonlar (2017)

65

Televizyon pazarı 4K çözünürlüğe sahip tv’lerin yaygınlaşmasıyla daha da kızışmaya başladı. Bu da televizyon fiyatlarını bir nebze olsun düşürdü. Biz de sizler için En Uygun Fiyatlı 4K Televizyonlar (2017) hangileri onu araştırdık.

İlk olarak 4K ne demek sizlere onu açıklayalım. Televizyonun daha net görüntü sağlaması şüphe yok ki ekran çözünürlüğüne bağlı. Ekran çözünürlüğü ne kadar yüksekse izleyeceğiniz yayının kalitesi de o kadar iyi oluyor. Eğer 4K bir televizyon satın alacaksanız bu televizyonun ekran çözünürlük oranı 3840 x 2160 piksel olmalı. Ayrıca aldığınız televizyonun içerisinde bulunan dahili decoderin de 2160p 50i özelliğinde olması gerekir. Eğer 50i değil de 30i olursa 4K yayın yapan kanalları izleyemeyeceksiniz. O yüzden harici bir decoder almak zorunda kalacaksınız. Bu iki özelliği teyit etmeden televizyonu almamanızı öneririz. O zaman değişik fiyat etiketine sahip 4K TV’lere bir göz atalım.

Not: Aşağıdaki televizyonların fiyatları işletim sistemine sahip olup olmadığına göre, ekran boyutuna göre, dahili decoder özelliğine göre veya kavisli ekran olup olmamasına göre değişebilmektedir. İşte değişik fiyat etiketine sahip 4K Televizyonlar…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here