Battlefield 1 İncelemesi

15

Battlefield 1 İncelemesi ile karşınızdayız. Oyun 21 Ekim 2016 tarihinde PC, Xbox One ve PS 4 için çıkışını gerçekleştirdi. Biz de oyunu sizler için alıp inceledik. İşte Battlefield 1’in artı ve eksi yönleri.

Battlefield serisinin son oyunu Battlefield 1, isminden de anlaşılacağı üzere Birinci Dünya Savaşını konu ediniyor. Bu sebeple oyun, dünyanın birçok yerinde büyük bir heyecanla karşılandı, ancak bunların öteisnde Türk kullanıcılar için de farklı bir önemi bulunuyor. Battlefield 1, Birinci Dünya Savaşını ele aldığı için İttifak Devletleri arasında yer alan Osmanlı İmparatorluğunu da oyun içinde görebiliyoruz.

Şu ana kadar piyasaya sürülen savaş oyunlarına baktığımız zaman genel olarak 2. Dünya Savaşı konulu oyunların piyasaya sürüldüğünü görüyoruz. Gerek Birinci Dünya Savaşında kullanılan silahların hantal olması gerekse de o dönem hakkında çok detaylı bilgilerin bulunmaması yapımcıları Birinci Dünya Savaşını işlemekten alıkoyan en önemli nedenlerdi, ancak DICE bu konuda rakiplerinden farklı davranarak, belki de bir risk alarak oyunun konusunu popüler kültürün daha çok sevdiği 2. Dünya Savaşı olarak değil, tüfek kadar süngülerin de işlevsel olduğu, havadan yağan bombalardan çok göğüs göğüse, siper sipere savaşların galibi belirlediği 1. Dünya Savaşını konu aldı ve işte karşınızda Battlefield 1!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here