Avrasya Tüneli İçinde Selfie Yapılamaz!

Geçtiğimiz günlerde İstanbul trafiğini büyük ölçüde rahatlatması beklenen Avrasya Tüneli; hizmete açıldı. Araçlar hem ilk günün hevesi hem de merak ile beraber tünele yoğun ilgi gösterdi. Tünel içerisinde seyahat eden kişilere yönelik yapılan selfie anonsu ise dikkatlerden kaçmadı.

Avrasya Tüneli dün sabah 07.00 itibarıyla araç trafiğine açıldı. Yalnızca otomobil ve minibüslerin kullanabileceği Avrasya Tüneline ilk gün çok büyük bir ilgi vardı. Tüneli acelesi olduğu için kullananlar da vardı; sırf merak ettikleri için kullananlar da. Ancak bir gerçek var ki bu yapı sayesinde İstanbul trafiği de rahat bir nefes alacak. Zira buradan günlük 100 bin ila 120 bin aracın geçmesi bekleniyor. Yıl başına kadar yapılan geçişlerden toplanan ücretlerin şehit ailelerine gideceğini bir kez daha hatırlatmakta fayda var.

Bir başka hatırlatmamız ise tünelde kesinlikle selfie yapmamanız yönünde. Yavuz Sultan Selim Köprüsünün açılışında selfie uğruna yapılan trafik kazaları üzerine Avrasya Tünelinde böyle bir yasak konulmuş durumda. Tünel içerisinde yapılan anonslara göre, selfie yani öz çekim yapmanız halinde bir dizi ceza sizleri bekliyor. Uyarılar; tünel içerisinde durmamanız ve istikametinizde devam etmeniz üzerine yoğunlaşıyor. Bu arada henüz bu yapı 24 saat hizmet vermiyor ve bunun yerine sabah 07.00 ile 23.00 arasında misafir kabul ediyor. Ancak 30 aralıktan sonra geçişlerin 24 saat boyunca yapılabileceğinin müjdesini de vermiş olalım.

İşte Herkesin Merak Ettiği O Tünelden Kareler!

Sayfa: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13