Android Telefonlarınızı Kontrol Edin

15

Google, Android telefonlarda çok kullanılan  BatteryBot Pro’nun sahte uygulamasını tespit ederek mağazadan kaldırdı. Sizde BatteryBot Pro’nun sahte uygulamasını indirip kurmuş olabilirsiniz. Onun için telefonlarınızı kontrol edin.

batteryindicatorpro

Google mağazasında bir süredir Battery Pro’nun sahte uygulamasını barındırıyordu. Android kullanıcıları arasında çok popüler uygulama olan Battery Pro’nun orijinal versiyonu, telefonunuzdaki batarya kullanımı, telefonun sıcaklığı gibi bilgiler veriyordu.

Uygulamayı 500 bin civarı kişi indirmiş olmasından dolayı sahte ve zararlı yazılım üreten yazılımcıların hedefi haline gelmiş bulunmakta.

Google böyle uygulamaların önünü kesmek için acilen önlem alması gerekiyor. Aksi takdirde sahte ve zararlı uygulamaların sayısı google mağazasında artacak ve önünü alamayacağı sıkıntılar doğacaktır. Önünü alamıyorsa rakibi olan Apple şirketine bir danışmalı. Çünkü Apple sahte ve zararlı yazılımlar konusunda piyasanın en iyisi gibi. Belki Android mağazasındaki uygulama sayısı kadar uygulaması yok ama Apple’ın sahip olduğu uygulamalar kalite kokuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here