Android Chrome’u Varsayılan Tarayıcı Yapma

102

Android işletim sistemi kurulu bir telefonunuz var ve bu telefondaki varsayılan tarayıcınızı değiştirmek istiyorsunuz, peki bunu nasıl yapacaksınız?

Akıllı telefon üreticileri, ürettikleri akıllı telefonlara kendilerinden bir şeyler katmayı ve bunları da varsayılan ayarlar olarak kaydetmeyi çok severler. Tıpkı internet tarayıcısında olduğu gibi. Ancak genellikle akıllı telefon kullanıcıları bu tarayıcılar yerine başka üçüncü parti yazılımlar kullanırlar, Google Chrome ya da herhangi bir başka isim gibi.

Peki diyelim ki siz varsayılan tarayıcınızı bunlardan birisi yapmak istiyorsunuz, bunu nasıl yapabilirsiniz? Hemen tarif edelim. İlk olarak Ayarlar>>Uygulamalar>>Bütün Uygulamalar komutlarını izleyerek ilgili sayfaya gidin.

Daha sonra burada ekranı aşağı doğru kaydırarak varsayılan tarayıcınızı bulun ve üzerine tıklayın. Daha sonra varsayılanları temizle, verileri temizle, önbelleği temizle kısımlarını tıklayın. Bundan sonra herhangi bir uygulamadaki bir linke tıklayın ve açılan sayfada gelecek olan hangisiyle açılsın sorusuna Google Chrome’u seçin ve her zaman bunu kullan deyin. Hepsi bu kadar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here