Home Teknoloji Haberleri Blog 2222’ye SMS Gönderememe Sorunu

2222’ye SMS Gönderememe Sorunu

Akıllı telefonlarda özellikle android işletim sistemine sahip bazı telefonlarda kısa haneli numaralara mesaj gönderim sorunu yaşamaktadır.Eğer hattınız ile ilgili bir sorun yoksa sorunu cihazının ayarlar kısmından kolayca çözebilirsiniz.

Bazı akıllı telefonlar ücretlendirme olması ihtimali nedeniyle kısa haneli servis numaralarına SMS göndermenizi engelliyorlar.Ücretlendirme olmaması ile sadece 2222’ye değil,hiçbir kısa haneli servis numarasına SMS gönderemezsiniz.Tüm GSM operatörleri için güncel fatura tutarını veya Kalan Kullanım haklarını veya Paketlerde Kalan Miktarları sorgulama mesajlarını, SMS ile paket tanımlamalarını yapamıyor iseniz sorunuz cihaz SMS ayarlarınızdan kaynaklanmaktadır.Operatörünüzden size gerekli bilgileri almanız için veya İnternet Şifresi veya diğer işlemleriniz hakkında cevap alabilmeniz için 7000 2222 5555 3636 gibi servislere mesaj sorgulamaları yapabilmeniz için kendi servislerine SMS atabilmenizi sağlar.Normal Telefon numaralarına SMS gönderiyor ancak Vodafone Avea veya Turkcell’e Android işletim sistemli telefonunuzdan SMS veya Mesaj gönderemiyorsanız veya mesaj iletim hatası yada İleti Gönderilemedi tekrar deneyiniz gibi hatalar alıyorsanız bu konudan gerekli ayarları yapabilirsiniz.

Ayarlar>Diğer veya Daha Fazla Bölümünden Uygulama Yöneticisinde üst sekmelerde Hepsi seçeneğine gelmelisiniz. Alfabetik sıralamaya göre dizildiği için Mesajlaşma programını bulun ve üzerine basın. Ardından İzinler kısmının altında bulunan Premium SMS gönder seçeneğinin altında bulunan Hiçbir zaman izin verme yazan yere basın ve Daima izin ver olarak ayarlamanız yeterli olacaktır.

Eğer yine bu konuda sorun yaşamaya devam ederseniz bulunduğunuz GSM operatörünün müşeri hizmetlerine bağlanarak SMS ayalarınız konusunda teknik destek almanızı tavsiye ederim.Operatörünüz taraflı da bir sorun yaşıyor olabilirsiniz.

6 COMMENTS

    • Turkcell kullanıyor iseniz cihazınızdan Ayarlar>Diğer veya Daha Fazla Bölümünden Uygulama Yöneticisinde üst sekmelerde Hepsi seçeneğine gelmelisiniz. Alfabetik sıralamaya göre dizildiği için Mesajlaşma programını bulun ve üzerine basın. Ardından İzinler kısmının altında bulunan Premium SMS gönder seçeneğinin altında bulunan Hiçbir zaman izin verme yazan yere basın ve Daima izin ver olarak ayarlamanız yeterli olacaktır.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here