2015’in En İyi DSLR Fotoğraf Makineleri Karşılaştırması

17

2015’in En İyi DSLR Fotoğraf Makineleri Karşılaştırması haberimizde, 2015 yılında piyasaya sürülmüş en iyi orta segment DSLR Fotoğraf Makinelerini karşılaştırıyoruz.

DSLR Nedir? Eğer fotoğraf makineleri ilgiliyseniz, az ya da çok bunun ne anlama geldiğini zaten biliyorsunuzdur. Ancak bilmeyen ziyaretçilerimiz için söyleyelim, DSLR aslında Dijital SLR makine manasına gelir. Peki SLR nedir, SLR tek mercekli fotoğraf makinelerine verilen genel isimdir. DSLR’de ise lenslerin değişebilmesi en önemli özelliğidir.

Bu karşılaştırmamızda, orta segment DSLR Fotoğraf Makineleri’ni karşılaştıracağız. Yani bu fotoğraf makinelerini kullanabilmek için daha gerçeği bu makinelerin hakkını verebilmek için daha öncen fotoğrafçılıkla, fotoğraf çekmekle ilgilenmiş olmanız gerekiyor. Eğer böyle bir deneyiminiz yoksa, yakın zamanda paylaşacağımız Başlangıç Seviyesi için DSLR Makineler karşılaştırmamıza göz atmanız daha iyi olacaktır. Ancak yine de bu listedeki cihazları tanımanız, öğrenmeniz hiç bir bilgiye sahip olmasanız bile gelecekte nasıl makineler kullanacağınızı görmek için faydalı olabilir.

O zaman karşılaştırmaya tabi tutacağımız cihazların marka ve modellerini de verip karşılaştırmamıza başlayalım. Canon EOS 70D, Nikon D5500, Sony A77 II, Pentax K3 II, Nikon D7200, Canon EOS 7D II

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here