1500-2000 TL Arası Alınabilecek En İyi Akıllı Telefonlar

122

Eğer yeni bir akıllı telefon satın almak istiyor ancak bu telefonun da bütçenizi çok aşmasını istemiyorsanız, o zaman sizler için hazırladığımız 1500-2000 TL Arası Alınabilecek En İyi Akıllı Telefonlar rehberi tam size göre demektir.

Çok değil, sadece birkaç sene öncesine kadar yeni bir akıllı telefon satın almak istediğiniz zaman, bunun için günlerce araştırma yapmak, karşılaştırmaları okumak, inceleme videolarını izlemek zorunda kalmazdınız. Bunun nedeni ise öyle aman aman çok fazla seçeneğin olmaması, var olan telefonların ise birbirinden kesin çizgilerle ayrılmış olmasıydı. Ancak bugünlerde durum hiç de öyle değil.

Aslında bu çeşitlilikten şikayet etmek çok da samimi bir davranış olmaz. Sitemizi takip edenler hatırlayacaktır, kısa bir süre önce 1000 TL’ye Kadar Alınabilecek En İyi Akıllı Telefonlar Haberini yapmıştım ve bu haber bu yeni rehberi hazırladığım esnada 100.000’e yakın bir okunma aldı. Bunun manası herkes iPhone 7 Plus, Galaxy S7 Edge gibi pahalı telefonlara yönelmiyor.

Bir diğer manası da akıllı telefon dünyasındaki yeni aktörler sayesinde artık daha düşük bütçelere de oldukça güzel telefonlar satın alınabiliyor. İşte mesele hangi telefonun ne gibi özelliklerinin olduğu ve aslında sizin bu özelliklerden hangilerini kullanacağız, yani size hangi telefonun lazım olduğu.

Normalde yeni bir akıllı telefon almak istediğiniz zaman onlarca karşılaştırma okumak, birçok telefonun incelemesine bakmak, forumlardan tartışmaları ve o telefon hakkındaki kullanıcı yorumları sayfalarına göz atmak zorunda hissedersiniz. Çünkü telefonu aldıktan sonra “aaa o paraya bu telefonu da alabilirmişim” demek gerçekten canınızı sıkacaktır. İşte sizi bu dertten kurtarmak için hazırladığım yeni telefon alma rehberi yazım: 1500-2000 TL Arası Alınabilecek En İyi Akıllı Telefonlar.

1500-2000 TL Arası Alınabilecek En İyi Akıllı Telefonlar yazısını hazırlarken 2 şeye dikkat ettiğimi söyleyip sonrasında da rehberimize geçeceğim. Birincisi bu telefonlar arasında hiçbir markaya karşı bir merakım yok, sadece amacım fiyat performans olarak ben alsam hangisini alırdım sorusunun yanıtını sizlere sunmak. İkincisi ise, telefonların fiyatları haliyle oldukça değişken. Yani benim burada fiyatı 1800 TL civarı olarak verdiğim bir modeli siz Teknosa’da 2200 TL’ye görebilirsiniz. Eğer tüm bu değişkenlere dikkat etmeye çalışırsam o zaman bu yazıyı yazamayacağımı fark ettim, bu sebeple listedeki telefonları N11, Hepsiburada gibi sitelerde dahil olmak üzere internette kendini kabul ettirmiş birkaç aracı sitenin fiyatları da baz alınarak en uygun fiyata göre listeledim.

Yani burada verdiğim fiyatlara belki mediamarkt’tan bulabilirsiniz belki teknosa’dan belki de n11’den ama illaki bir yerde var, ama oradan almak ya da bizzat gidip kendi yetkili satıcısından almak sizin tercihiniz. Neyse sanırım lafı fazlasıyla uzattım o yüzden şimdi rehberimize geçelim.

Hatırlatma 1: Buradaki sıralamaya büyük ölçüde AnTuTu puanına göre yapıldı, bazı telefonlarda açıklamalarda belirtilen nedenlerden dolayı istisnalar yaşanabilir. Ancak benim 1. dediğime siz 4.’de diyebilirsiniz maksat bilgilendirme.

Hatırlatma 2: AnTuTu puanlarının bazıları versiyon 5 bazıları da versiyon 6. Versiyon 5 demek 2015 yılındaki AnTuTu sürümüyle test edilmiş, v6’da 2016 sürümüyle test edilmiş demek. v5 ile v6 arasında aynı telefon için 13.000 ile 15.000 arası oynama oluyor. Yani X telefon AnTuTu v5’den 50.000 puan almışsa onun v6 puanı 63.000 civarı demektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here